Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z historią – spółki które prowadziły działalność gospodarczą

Dzięki stałej współpracy z kancelarią prawną posiadamy listę spółek z o.o. oraz innych spółek prawa handlowego, których wspólnicy zdecydowali się na zaprzestanie działalności i sprzedaż swoich firm.

Jeżeli chcieliby Państwo nabyć spółkę, która wykonywała operacje gospodarcze to prosimy o wyraźne zastrzeżenie tego w zapytaniu – w zależności od dostępności pomożemy Państwu wybrać podmiot, której kupno odpowiada Państwa wymaganiom.

Gotowe spółki z o.o. z historią posiadają zazwyczaj numery NIP, REGON, rejestrację VAT i VAT-UE jednakże z uwagi na chęć ich zbycia – ich działalność może być zawieszona. Odwieszenie działalności jest nieodpłatne i będzie dokonane przez nas w trakcie przerejestrowywania spółki.

Spółki z o.o. bez historii – gotowe spółki z o.o. które nie prowadziły działalności gospodarczej

Standardem jest sprzedaż spółki, która nie prowadziła działalności gospodarczej. Tzw. „czysta spółka” nie posiada zobowiązań tj. ich potencjalny nabywca oraz nowy członek zarządu nie musi obawiać się, że po kupnie spółki będzie musiał spłacać zaległe długi spółki.

W przypadku czystej spółki z o.o. otrzymają Państwo komplet dokumentacji rejestrowej spółki, dowody złożenia deklaracji VAT-owskich, umowę najmu lokalu stanowiącej siedzibę spółki tzw. wirtualnego biura. W razie nabycia spółki i braku chęci kontynuacji usługi wirtualnego biura – w dniu przejęcia udziałów spółki umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron.

Na Państwa życzenie możemy przedłożyć notarialną gwarancję braku posiadania zobowiązań przez spółkę z o.o.